Domů > Aktuality > Novinky:

Novinky:

07.03.2003

Splatnost některých místních poplatků je občas nutno připomenout, i když je uvádí příslušná vyhláška. Do konce března je nutno zaplatit poplatek za odpad, do konce května poplatek za psa, vše nejlépe přímo na obecním úřadě. V úvahu je ale nutno brát, že od 4. dubna se začíná úřadovat až od 18. hodiny. ( 19.3. 2003 )
Konečně něco o nýrovském hasičstvu, i když jen poskrovnu. Zatím základní stránka a výlet do historie nýrovského sboru. Tento exkurz je doplněn odkazy na některé dokumentární listiny, např. protokol z ustavující valné hromady z roku 1926, a zažloutlé fotografie, např. „zakladatelů“ z roku 1935. ( 19.3. 2003 )
Masopustní průvod patří stejně jako smažené koblihy ke konci zimy. Šest týdnů před Velikonocemi prošli i letos „maškarádi“ dědinou aby završili svou obchůzku rejem v kulturním domě. I několik snímků se podařilo. ( 7.3. 2003 )

Masopustní průvod prošel vesnicí v sobotu 3. března odpoledne. Počet masek sice zredukovala chřipka řádící zejména mezi omladinou, nadšení účastníků (viz fota) to ale neovlivnilo. Uvolněná atmosféra panovala posléze i na podvečerní merendě v kulturním domě. Je chvályhodné, že jedna z mála dochovaných tradic se stále oživuje, poděkování si jistě zaslouží zeména organizátoři, resp. organizátorky, místní Svaz žen. ( 7.3. 2003 )

Někdo má raději všechno sladší, stejně jako nezvaný noční zákazník nýrovského obchodu. A není to první případ nákupu za pět prstů. ( 7.3. 2003 )

Rozpočet obce byl schválen na zasedání zastupitelstva dne 21. února. Při bližším pohledu se bude zdát částka 1.881.500,- Kč dostačující pro tak malou obec, to však trochu klame, je nutno totiž od příjmů odečíst přebytek z minulého roku. Ten je navíc tvořen výběrem peněz z účtu stavebního spoření. Jak je již psáno níže, většina volných prostředků bude věnována opět na opravu komunikací. V zápise se lze dále dočíst o schválení veřejnoprávních smluv, podle nichž se na Město Letovice přenesou některé pravomoci, především v oblasti územního plánování a řešení přestupků. Tato činnost je vykonávána bezplatně, jen případné pokuty v rámci přestupkového řízení připadnou Letovicím. Snad je i nadále nenecháme vydělat. ( 7.3. 2003 )

Zloděj, co má rád sladké, navštívil v noci na středu 19.2. místní prodejnu Jednoty. Svůj lup, ve kterém převažovaly potraviny a nápoje s vyšším obsahem cukru, tentokrát nekonzumoval na dohled od vesnice, a pak neusnul v příkopě, jako jeho kolega z minula, proto zatím nebyl dopaden. Lupiči s jinými sklony si odvezli o pár dnů dříve několik stovek litrů nafty ze skladu a zaparkovaných strojů v pískovně. I to už v Nýrově bylo, pohonné hmoty mizely z traktorů v areálu družstva. Tenkrát se ale „obchodníci“ našli, dokonce několik z nich bylo nýrovských. A zrovna nedávno další místní výtečníci odváželi zpeněžitelný kovový odpad ze skládky u vodojemu. Jen aby pak nedostali chuť prodat něco jiného. Samozřejmě, že ne svého! ( 7.3. 2003 )

FacebookTwitterGoogle+
Komentáře jsou uzavřeny.