Domů > Aktuality > Nové webové stránky:

Nové webové stránky:

14.10.2014

Tak jak bylo slíbeno, spouštíme nové webowé stránky obce Nýrov. Zajisté jste si všimli, že obecní stránky získaly nový vzhled. Hlavní změna je však „pod kapotou“ nového webu. Ten nyní běží na systému WordPress, což je jeden z nejpoužívanějších redakčních publikačních systémů na světě. Je napsaný v PHP a MySQL a umožňuje snadné vkládání příspěvků přímo přes webové rozhraní Vašeho počítače.

Obecní stránky tak bude smět spravovat více lidí (redaktorů) se základní znalostí PC. Tím doufáme bude obsah stránek aktuálnější a plný nových informací.

Tvorba nových stránek trvala přerušovaně více jak půl roku a zabrala bezmála sovku hodin práce. Náročnost převodu stránek na nový databázový redakční systém byla dána zejména tím, že stránky obce Nýrov existují někdy od roku 2002. Zásadním předpokladem bylo zachování kontinuity webu a proto byly všechny staré příspěvky od roku 2002 převedeny do nového webu. Jedná se o bezpočet příspěvků a souborů.

Prosíme Vás však o trpělivost, některé odkazy (které odkazují na staré soubory) nemusí být ještě plně funkční. Také nebyla převedena fotogalerie. Tyto maličkosti však nezabraňují spuštění webu tak jak je.

Starý web byl nevyhovující zejména proto, že musel být tvořen ručně v textovém editoru přímo zápisem do samotného html kódu a následným nahráním soborů na FTP server. Nový web umožňuje snadné vkládání příspěvků přímo přes webové rozhraní Vašeho počítače.

  • Pokud máš zájem stát se redaktorem a přispívat články na nýrovský web, kontaktuj administrátora Jiřího K. osobně nebo na adrese j.konopac@seznam.cz.

Staré stránky budou dočasně k dispozici na adrese www.nyrov.cz/oldsite/

Tak se zde neváhejte porozhlédnout. Můžete zde také vložit komentář s Vaším názorem k novému webu. Redakční systém typu WordPress toho umí opravdu hodně, a tohle je jen začátek.

FacebookTwitterGoogle+
Komentáře jsou uzavřeny.