Archív

Archív pro

III. ročník Pochodu Halasovým Kunštátskem

24.05.2017 Comments off

Pojďte odhalit krásy místního okolí. Pochod Halasovým Kunštátskem je turistická pěší akce pořádaná Sportovním klubem Nýrov. Můžete si zvolit z 6, 15, 25 nebo na 42km dlouhé verze. Volba trasy je jen na Vás. Na startovních a kontrolních bodech bude možné zakoupit občerstvení. Účastníci obdrží pamětní buton. Registrace dopředu není nutná. Více informací na oficiálním webu www.nyrov.cz/skn

Floriánská mše a Čarodějnice

05.05.2017 Comments off

V neděli 30. dubna 2017 se členové SDH Nýrov zúčastnili Floriánské mše, která se konala v kostele svatého Stanislava v Kunštátě. Večer se konalo tradiční pálení Čarodějnic na Výletišti.

Fotografie z Floriánské mše najdete zde http://hasicinyrov.rajce.idnes.cz/Florianska_mse/

Fotografie z Čarodějnic zde http://hasicinyrov.rajce.idnes.cz/Carodejnice_30.4.2017/

Přijměte pozvání na neděli 7. května 2017 v 18:00, kdy se u pomníku padlých a na Hradisku koná pietní akce při příležitosti Dne osvobození od fašismu.

Svátek řemesel v Kunštátě

05.05.2017 Comments off

Již tradičně druhý víkend v červnu se v Kunštátě v areálu Panské zahrady konají Svátky řemesel a krásy ušlechtilých koní. Letošní již 10. ročník se svým pojetím stane ozdobou tradiční oslavy lidské tvořivosti v městě Kunštátě. Spolek Řemesla v Kunštátě si klade za cíl vytvořit v rámci pořádání Svátků řemesel a krásy ušlechtilých koní přirozené centrum řemeslné výroby a přehlídky krásy ušlechtilých koní. Představeny budou pod širým nebem v Panské zahradě lidová i umělecká řemesla. V sobotním programu se můžete těšit na vystoupení Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. Po skončení koncertu vás čeká netradiční podívaná – magická noční show s koňmi a rej světlušek – průvod dětí s lucerničkami při sobotním večerním programu „Cesta ke hvězdám“. V dílničkách pro děti si můžete vyrobit lampičku pro rej světlušek a mnoho jiného. Na neděli je pro vás připraveno setkání s filmovými princeznami Michaelou Kuklovou a Petrou Tenorovou v programu „ Ať žijí princezny!“  Děti, které přijdou v neděli v kostýmu princezny mají vstup zdarma a zúčastní se  slavnostního průvodu princezen. Na závěr nedělního dne shlédnete královský rytířský turnaj na koních, který bude třešničkou na dortu v provedení šermířské skupiny Štvanci. Ve stánku hereckého muzea potkáte režiséra Tomáše Magnuska, herce Patricii Solaříkovou a Ivana Vyskočila. V živých scénických obrazech shlédnete kouzelný svět magického pouta člověka s koněm a výjimečné přátelství v celé jeho kráse. Smyslem celé akce je připomínat lidová řemesla a oživovat historickou paměť společnosti.

Více na : http://www.svatkyremesel.cz

Přerušení dodávky elektrické energie

04.05.2017 Comments off