Archív

Archív pro

Třídění opadů v obci – kontejner na papír

14.04.2016 Comments off

Jistě jste již postřehli, že je v naší obci k dispozici další druh kontejneru na tříděný odpad. Kromě již známého žluté kontejneru na plasty a zeleného kontejneru na sklo, přibyl modrý kontejner na papír. Pokud váháte nad tím, které odpady do modrého kontejneru na papír patří, tak je stručný text níže určen právě pro Vás. Jak třídit plasty a sklo bylo řešeno ZDE.

Modrý kontejner na papír:

  • ANO – Vhodit sem můžeme například časopisy, noviny, sešity, krabice, papírové obaly, cokoliv z lepenky, nebo knihy. Obálky s fóliovými okénky sem můžete také vhazovat, Nevadí ani papír s kancelářskými sponkami. Zpracovatelé si s nimi umí poradit. Bublinkové obálky vhazujeme pouze bez plastového vnitřku!ecoznacky-papir
  • NE – Do modrého kontejneru nepatří celé svazky knih (vhazovat pouze bez vazby, ve větším počtu patří na sběrný dvůr), uhlový, mastný nebo jakkoliv znečištěný papír. Tyto materiály nelze už nadále recyklovat. Pozor, použité dětské pleny opravdu nepatří do kontejneru na papír, ale do popelnice!

Třídění odpadů zajišťuje společnost EKO-KOM prostřednictím svozové firmy. V rámci své činnosti se stará o třídění a recyklaci plastů, skla, papíru, nápojových kartonů, kovů a dalších využitelných materiálů. Více informací, jak správně třídit, se dočtete na webu www.ekokom.cz nebo na webu www.jaktridit.cz.
PAPIR