Archív

Archív pro

Třídění odpadů v obci

05.10.2015 Comments off

Jistě jste již postřehli, že se naše obec zapojila do programu třídění odpadů. V naší obci jsou v současnosti k dispozici dva druhy kontejnerů. Žlutý kontejner na plasty a zelený kontejner na sklo. Pokud váháte nad tím, které odpady do kontejnerů patří, tak je stručný text níže určen právě pro Vás.

Žlutý kontejner na plasty:

  • ecoznacky-plastANO – Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů. Pěnový polystyren sem vhazujeme v menších kusech.
  • NE – Naopak sem nepatří mastné obaly se zbytky potravin nebo čistících přípravků, obaly od žíravin, barev a jiných nebezpečných látek, podlahové krytiny či novodurové trubky.

Zelený kontejner na sklo:

  • ecoznacky-skloANO – Do zeleného kontejneru můžeme vhazovat jakékoliv sklo, například lahve od vína, alkoholických i nealkoholických nápojů, sklenice od kečupů, marmelád či zavařenin. Patří sem také tabulové sklo z oken a ze dveří. Vytříděné sklo není nutné rozbíjet, bude se dále třídit!
  • NE – Do těchto nádob nepatří keramika a porcelán. Nepatří sem ani autosklo, zrcadla nebo třeba drátované sklo, zlacená a pokovovaná skla. Vratné zálohované sklo patří zpět do obchodu.

Třídění odpadů zajišťuje společnost EKO-KOM prostřednictím svozové firmy. V rámci své činnosti se stará o třídění a recyklaci plastů, skla, papíru, nápojových kartonů, kovů a dalších využitelných materiálů. Více informací, jak správně třídit, se dočtete na webu www.ekokom.cz nebo na webu www.jaktridit.cz. Naše obec je za třídění odpadů finančně odměněna.

PLASTY SKLO