Archív

Archív pro

Novinky:

25.10.2003 Bez komentářů

Nefotogenická hromada plechů, to je úložiště kovového odpadu, věc v obci velmi potřebná. Už několik let vozí nýrovští tento odpad za středisko zemědělského družstva poblíž vodojemu, občas si odtud někdo také něco odveze, ale většinu odebere specializovaná firma. V poslední době se na tomto místě objevují věci, které nemají s kovovým odpadem nic společného, je tedy nanejvýš vhodné získat nad ukládání odpadu kontrolu. Znamená to úložiště upravit, oplotit a zavést určitou otevírací dobu. Obec předložila tento návrh řešení do Programu obnovy venkova. a získalo na něj dotaci. Jako obvykle na konci roku, kdo by také něco stavěl za těch letošních hrozných veder! ( 25.10. 2003 )

Jako poslední pole osévali 25. října nýrovští zemědělci hon U Hradiska. Sice již chvíli po termínu, ozimá pšenice měla být nejméně deset dnů v zemi, zato při optimálních podmínkách, zejména ideální vlhkosti půdy. Před třemi týdny, v první říjnový víkend, se po předlouhém suchu konečně spustil pořádný déšť. Od pátku do neděle napršelo 60 mm, což je 60 litrů na m2. Nad lesy se
ukázala i duha. Voda nejdříve pomohla již zasetému obilí, lépe se
také obdělává půda. Ve studních, i v té obecní, se tyto srážky projeví až mnohem později. Pozorovat příznivé účinky deště lze i na nově upravené křižovatce u školy. Tam, kde dva měsíce byla jen holá hlína, se konečně zelená trávník, jak lze vidět na fotografii. ( 25.10. 2003 )