Archív

Archív pro

Novinky:

09.05.2003 Bez komentářů

Referendum, to je v tuzemsku zatím nevyzkoušený nástroj přímé demokracie. První možnost budou mít občané 13. a 14. června, kdy se jeho prostřednictvím bude schvalovat Smlouva o přistoupení České republiky k Evropské unii. Již v současnosti probíhá příprava na místní úrovni, starosta jmenoval zapisovatelku okrskové komise a stanovil počet členů této komise na čtyři. ( 9.5. 2003 )

Jediný účastník, který neslyšel mimořádné hlášení obecního rozhlasu, přišel na tradiční vzpomínkovou slavnost v předvečer Dne osvobození k pomníku na Nýrovcích. Akce se totiž z mimořádných technických důvodů odložila, což způsobí radost žákům místní školy, v té době zrovna na školním výletě, kteří se tak budou moci při repríze spojené s lampionovým průvodem ostatním pochlubit, jak tentokrát vlastnoručně uklidili památník na Hradisku. Zatím se ale ještě neví, kdy se jim tato příležitost naskytne. ( 9.5. 2003 )

Delší doba bez aktualizace stránek neznamená, že by se v obci nic nedělo, jen se vyskytly problémy s připojením k serveru. V aktualitách si nyní lze přečíst o letecké havárii v převečer 1. máje, o tradiční akci před Dnem osvobození a dále o obecních přípravách na referendum o přistoupení České republiky k Evropské unii. ( 9.5. 2003 )

Novinky:

01.05.2003 Bez komentářů

Letecká nehoda pokazila obvyklou nýrovskou čarodějnickou sešlost. ( Obrázek velmi pohotového fotografa lze zvětšit. ) Jako kdyby účastnice nebyly varovány! O oné nešťasnici není nic bližšího známo, jedná se však jistě o sváteční řidičku. ( 1.5. 2003 )
( Pro uklidnění představitelů vodárenské společnosti VAS Boskovice – jde pouze o poslední aprílový žertík autora. )