Archív

Archív pro

Novinky:

20.12.2002 Bez komentářů

Strom plný světel bývá od začátku adventu obvykle ozdobou veřejných prostranství. Zatímco ve velkých městech obrovské smrky usazené na náměstích jen na pár týdnů ohlašují čas nákupů ( a někdy i charity ), na dědinách ( kunštátští prominou ) se ozdobí, většinou bez velkých průvodních akcí, příhodně rostoucí jehličnan, a prostě jen svítí. Snad to také není málo. Ten nýrovský strom, už celkem pěkná borovice ( snímek lze zvětšit ), má ovšem tu smůlu, že roste pod dráty elektického vedení, takže není jasné, jak dlouho ještě předvánoční světla ponese.

Krásné a pokojné vánoční svátky přeje, nejen všem návštěvníkům těchto stránek, starosta obce Ivo Dvořáček.

Novinky:

20.12.2002 Bez komentářů

Odpady nejsou vhodné předvánoční téma, zvláště když způsob platby za jejich odstranění nehýbe státem jako v loňském roce. Dostaly se však na pořad jednání zastupitelstva, neboť firma pana Svobody, která zajištovala letošní rok jjich odvoz, ukončila v této oblasti svoji činnost a bylo třeba najít nového provozovatele. Zastupitelstvo nakonec rozhodlo o podpisu smlouvy s firmou TS Letovice s tím, že obec bude platit pouze svoz a uzavře zvláštní smlouvu na skutečně uložený odpad na skládce v Březince. Co však potěší plátce poplatku za odpad je skutečnost, že se jeho sazba, na rozdíl od mnoha jiných měst a obcí, nezvyšuje !

Novinky:

14.12.2002 Bez komentářů

Mikuláš opravdu nezapomněl a dostavil se, jak byl ohlášen, v neděli 8. prosince odpoledne do nýrovského kulturního domu i se svým hrůzu budícím doprovodem, což dosvědčují i fotografie. Důležité hlavně bylo, že naděloval. Jak také neocenit děti místní školy za scénku, kterou si pod vedením paní ředitelky Paděrové pečlivě nazkoušely. K nadílce se pak dala vydržet i nějaká ta ponaučení, jen jedno z nich chybělo. To, že se nemají po cestě ze školy odhazovat krabice od mléka. Autora tohoto příspěvku, když to vidí, vžycky může vzít čert.