Archív

Archív pro

Novinky:

07.07.2002 Bez komentářů

Internet do školy byl zaveden těsně před prázninami. Zároveň přibyly nové počítače, čímž se místní škola dostala téměř na úroveň Japonska, kde připadá jeden počítač na jednoho žáka. Financováno je skoro vše z vládního programu Internet do škol. Potvrzuje se sice, že tento projekt je až zbytečně drahý a vůbec dost podivný, to ale nemění nic na skutečnosti, že počítačová doba kamenná ( obrázek lze zvětšit ) skončila. Podle dostupných informací budou moci mít všichni žáci své emailové adresy, mohou například přispívat do dětského internetového časopisu, nebo (ještě lépe) na tyto stránky. Počítá se také s tím, že celé vybavení bude přístupné i žákům a studentům, kteří již odrostli lavicím nýrovské jednotřídky.

Novinky:

07.07.2002 Bez komentářů

Rozhlas již není jediným prostředkem pro šíření obecních zpráv. Pomineme-li tyto stránky, protože přístup k internetu je pro většinu občanů zatím jen fikce ( a aktualizace není nijak rychlá ), a vývěsky, je obecní rozhlas jediným prostředkem pro okamžité uveřejňování aktuálních zpráv. Tedy byl do 4.7. tohoto roku, kdy se pokusně odeslala první zpráva ve formě SMS na mobilní telefony některých občanů, zvláště těch, co hlášení rozhlasu většinou neslyší. Není to samozřejmě žádná novinka, některé obce (viz Šebetov) tuto praxi provozují již delší dobu. Samozřejmě to vyžaduje, aby zájemce o takovéto zpravodajství poskytl obecnímu úřadu číslo svého mobilu A důležité je také mít signál (viz obrázek).

Novinky:

07.07.2002 Comments off

Dětský den pořádal místní Svaz žen v neděli 30.6. ve 14.00 na hasičském výletišti. Něco jako oslava konce školního roku a rozjezd prázdninových aktivit. Dostavilo se slunečné počasí i dobrá nálada. Program uspokojil všechny věkové kategorie. Kdy jsou naopak v Nýrově nejchladnější letní noci ? Odpověď je jednoduchá. Vždy, když se na místním výletišti pořádají taneční zábavy. Pátek 28.6. a čtvrtek 4.7. jsou toho dokladem. Teď už může být jen tepleji.