Archív

Archív pro

Novinky:

29.06.2002 Comments off

Silnice je dokončena, tedy alespoň úsek nedávno totálně rozkopaný. V nejparnějších dnech června položili poslední vrstvu pracovníci DEASu Boskovice. Celkově však asfaltové plochy ubylo, vznikl totiž větší ostrůvek (viz obrázek), který bude oset nebo osázen zelení. Jak vypadala cesta před a v průběhu rekonstrukce ukazují snímky ve fotoarchivu.

Novinky:

15.06.2002 Comments off

V pátek 14.6. od 14 do 22 hodin a v sobotu 15.6. od 8 do 14 hodin proběhly volby do poslanecké sněmovny. Nad regulérností voleb v obci bděla a výsledky v procentech z odevzdaných platných hlasů tak, jak jsou dále uvedeny v tabulce, ČSSD ODS Koalice KSČM Ostatní 22,7 9,1 21,8 28,2 18,2 zveřejnila čtyřčlenná volební komise. Podrobnosti si lze přečíst na stránce nýrovské volby, a to včetně výsledků v některých okolních obcích Oficiální výsledky ze sčítání hlasů jsou k dispozici na stránce www.volby.cz

Novinky:

04.06.2002 Comments off

Konečně bude další kousek slušné silnice, chtělo by se možná zvolat tomu, kdo se musel s autem častěji proplétat mezi děrami od staré hospody ke dvoru, poté, co uviděl koncem května těžkou techniku odstraňující starý povrch vozovky. Dlouho ohlašovaná oprava tentokrát zasáhne více do konstrukce cesty, která je mnohem namáhanější než ostatní místní komunikace, nebyla nijak kvalitní a navíc místy nad úrovní chodníků. Po dokončení zemních prací nastoupí firma DEAS, která položí asfaltový koberec. Zároveň s touto opravou se provádí úprava parkoviště před školou. Na obě akce získala obec část prostředků z programu obnovy venkova.

Novinky:

04.06.2002 Comments off

Kulturní akce v regionu jsou tentokrát k nahlédnutí přímo na stránkách zpravodajského týdeníku Boskovicko, donedávna Regionální noviny. Na stejné adrese je i e-verze tohoto týdeníku. Zatímco minulý měsíc byl tipem koncert Čechomoru ( stále se v kinech promítá * Rok ďábla * a v Blansku hraje Karel Plíhal ), v červnu se koncertuje ve třech místech regionu tochu jinak. Boskovice, Rájec a Lysice hostí festival Concentus Moraviae, zaměřený letos na hudbu, která se na Moravě hrála před 250 lety. A dá se vybrat, třeba závěrečný koncert festivalu na zámku v Lysicích konaný 2. července, zajímavý by mohl být i koncert francouzské varhanice Aude Heurtematte u Sv. Jakuba v Boskovicích již 19. června.

Novinky:

04.06.2002 Comments off

Konec školního roku se blíží to vždy bývá čas školních výletů. A když na výlet, tak přímo do hlavního města. Žádné informace o průběhu akce na veřejnost nepronikly, téměř bez povšimnutí (autora) také proběhla besídka věnovaná svátku matek ( viz foto ). Proslýchá se také něco o zavedení nových počítačů v rámci kampaně *Internet do škol*. Autor příspěvku prostě nemá ten správný přístup, a to se musí změnit. Bude nutno zajistit nějakého informátora více obeznámeného s děním ve škole.

Novinky:

04.06.2002 Comments off

Den vítězství se bouřlivě neslavil, tradiční průvod na Hradisko k partyzánské zemljance nebyl nijak početný, přesto to snad byla příjemná procházka jarním podvečerem a možná opravdu i připomenutí, že některé věci nejsou úplně samozřejmé.